TEPLICA KAĎA

Obec má zámer revitalizovať okolie prameňa Teplica a prírodnej vyvieračky Kaďa, avšak táto revitalizácia bude sprevádzaná jeho spoplatnením bez istoty toho, že by pre Jánčanov bola zadarmo či budúceho zvyšovania poplatkov.

Naše OZ Jánčania pre Ján presadzuje zachovanie jeho prírodného charakteru bez spoplatnenia. V obci sa nachádza viac ako 33 rekreačných objektov s vlastnými wellness centrami, je tu kúpalisko, dokonca aj penzión Horec ponúka vyžitie v termálnych prameňoch za istý poplatok.

Radi by sme preto zachovali to, čo nám príroda nadelila, a tak presadzujeme návrh, ktorý zveľadí okolie prameňa Teplica, no zároveň zostane zadarmo dostupný pre všetkých.

Preto sme navrhli našu vlastnú štúdiu, ako by jej okolie mohlo vyzerať.

Vizualizacia_Liptovsky-Jan_Kada.pdf


Milí Jánčania,

naša obec vlastní dar prírody, ktorý je neoddeliteľne spätý s históriou obce, je priamo spojený so životom minulých generácií obyvateľov Jána a musí zostať natrvalo slúžiť aj budúcim generáciám Jánčanov!

Lokalita termálneho prameňa „Teplica – KAĎA“ je významným prvkom obce. Pre obyvateľov dediny i okolia sa stal tento zdroj minerálnej vody prvou ozdravovacou stanicou na rôzne choroby, ktoré sa naučili využívať od predchádzajúcich generácií. 

Nesmieme pripustiť, aby sa táto lokalita stala predmetom podnikateľských špekulácií! Nikto nemá právo, z úcty k našim predkom, ani z práva žijúcich potomkov a budúcich generácií obyvateľov Liptovského Jána, zcudziť túto občanom prospešnú lokalitu a vytrhnúť ju akýmkoľvek spôsobom spod kontroly a vlastníctva samosprávy!

Nesmie to skončiť tak, ako s lyžiarskym vlekom Javorovica, či zdrojmi pitnej vody Pred Bielym… Svojou ľahostajnosťou sme všetci prispeli k ich strate, ktorej hodnotu si dnes ani nevieme predstaviť.

Preto v duchu tejto občianskej zodpovednosti vás žiadame, spoluobčania Liptovského Jána, o podporu PETÍCIE ZA ZÁCHRANU NAŠEJ LOKALITY „TEPLICA – KAĎA, prostredníctvom ktorej spoločne vyjadríme náš spoločný nesúhlas so vstupom investora do tejto lokality. Ak by ste nás chceli podporiť, neváhajte nás kontaktovať. ĎAKUJEME!

Petícia